E-szkła.pl

Testuję :: Obserwuję :: Komentuję – czyli subiektywizm w moim wydaniu

Acuvue Oasys czy Advance

4

Okulistka zaleciła mi dwa rodzaje soczewek kontaktowych: acuvue oasys i advance ze względu na promień krzywizny 8,3 Zastanawiałam się, które wybrać, ale wypróbowałam oba. Myślałam, że nie będzie różnicy, a jak już to że OASYS będą trochę lepsze ze względu na większą przepuszczalność tlenu (147). Ale jak to w życiu bywa, zaskoczyłam się…

Acuvue Oasys są trochę droższe, więc oczekiwałam po nich większego komfortu. Zdziwiłam się, gdyż czułam suchość oka bardziej w tych soczewkach niż w Advance. Faktycznie w danych o tych soczewkach uwodnienie Acuvue Oasys to 38% a Advance 47%, lecz nie sądziłam, że będzie miało to wpływ na różnicę w noszeniu.

Acuvue Oasys są trochę cieńsze od Advance. Jedna Oasys pękła mi na brzegu w drugim tygodniu noszenia (traktuję soczewki bardzo delikatnie). Producent jednak określa noszenie tych soczewek na 1-2 tygodnia. Po dwóch tygodniach OASYS trzeba na pewno wyrzucić. W przypadku Advance czasami przedłużałam dwutygodniowe noszenie o 2-3 dni.

Oczywiście Acuvue Oasys i Acuvue Advance są jednymi z lepszych soczewek i oboje mają zalety: łatwe zdejmowanie i zakładanie, są miękkie i nie czuć ich na oku, oba mają filtry UV.

Osobiście kupuję Acuvue Advance, ale warto wypróbować oba, gdyż noszenie soczewek to sprawa indywidualna i każdemu co innego może odpowiadać, niemniej jednak oba rodzaje są godne polecenia.

4 komentarze

 1. Irena

  Dla mnie oba rodzaje są super. Kupuję raz advance raz oasys i nie widzę różnicy. Nie czuć ich w ogóle na oku i łatwo je zdjąć. Dla mnie bomba.

  Odpowiedz
 2. Rrrr

  Dla mnie najlepsze są soczewki dwutygodniowe. Wydaje mi się, że miesiąc to jest trochę długo dla używania tych samych soczewek, kiedy nosi się je codziennie przez dużo godzin. Dlatego kupuję 2 tygodniowe Advance i jestem zadowolona. Są cieniutkie i łatwo je zakładać i zdejmować. Pozdrawiam wszystkich soczewkowiczów.

  Odpowiedz
 3. ja

  ja nosiłem i jedne i drugie. oba rodzaje są super. zawsze kupuje 2tygodniowe ale i tak normalnie noszę 1 miesiąc (lekarz powiedział że nie ma problemu ale żeby nie za długo) generalnie wydaje mi się że to indywidualna sprawa. kto jak długo nosi soczewki (zalecane max 8h dziennie) i jaki ma ogranizm (oczy:P)

  Odpowiedz
 4. Justyna

  Proponuje jeszcze przetestować ACUVUE 2, też maja krzywiznę 8,3. Dla mnie są najlepsze z tych wszystkich trzech do wyboru. mają uwodnienie 58% i noszę je od 15 lat.

  Odpowiedz

So, what do you think ?

 • Powiadom mnie o odpowiedzi na mój komentarz!