E-szkła.pl

Testuję :: Obserwuję :: Komentuję – czyli subiektywizm w moim wydaniu

Czy wada wzroku może się cofnąć?

0

To pytanie nurtuje wiele osób borykających się z wadami wzroku. Szukając już od bardzo dawna informacji na ten temat, nie udało mi się znaleźć jednoznacznych odpowiedzi. Faktem jest, że ciągle prowadzone są na świecie badania nad korekcją wzroku, również nad przyczynami powstawania wad wzroku. W ten sposób pojawiają się różne czasami nawet sprzeczne informacje.

Podobno wada się może cofać, gdy nosimy okulary słabsze niż wymagałaby to nasza wada wzroku…

Może zdarzają się takie przypadki, ale nie jest to prawdą. Zadałam takie pytanie niedawno okuliście i otrzymałam odpowiedź przeczącą. Okulary powinny być dostosowane do wady wzroku. Samo zakładanie słabszych okularów nie polepszy nam wzroku.

Wykonując odpowiednie ćwiczenia oka można osłabić wadę…

Są ćwiczenia, które polepszają patrzenie, zmniejszają napięcie mięśni oka. Przypadków, kiedy wada by się cofnęła od samych ćwiczeń, tak naprawdę się nie spotyka. Przez odpowiednie traktowanie naszych oczu, wada może się nie pogłębiać. Przez odpowiednie traktowanie rozumie się serwowanie naszym oczom odpoczynek od bliskiego patrzenia się w książki czy monitor. Oko w naturalnej pozycji, jaką jest patrzenie w dal, odpoczywa.

Krótkowzroczność zmniejsza się w miarę upływu lat…

Osoby krótkowzroczne gdy osiągną wiek 40 – 50 lat, mogą zauważyć pomniejszenie się wady. Jest to spowodowane tym, że w tym wieku zmienia się zdolność do akomodacji oka, co skutkuje ostrym widzeniem przedmiotów daleko oddalonych, natomiast zamazany jest obraz bliskich przedmiotów. Osobom, które do tej pory nie miały problemów ze wzrokiem pojawia się wada nadwzroczności, natomiast krótkowidzom polepsza się wzrok.

So, what do you think ?

  • Powiadom mnie o odpowiedzi na mój komentarz!