E-szkła.pl

Testuję :: Obserwuję :: Komentuję – czyli subiektywizm w moim wydaniu

Soczewki a lot samolotem

2

Soczewki nie przeszkadzają podczas lotu samolotem, natomiast mogą powodować suchość oka, jeśli wiele godzin spędzamy w samolocie. Podczas krótkich 2 godzinnych lotów nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu wywołanego klimatyzacją w samolocie.

Czasami może się jednak zdarzyć że warunku atmosferyczne mogą powodować, że będziemy czuć się „niewygodnie” na oku. Spowodowane jest to tym, że w samolocie panuje inna wilgotność powietrza, jest to pomieszczenie zamknięte i klimatyzowane. W czasie długich lotów szczególnie jeśli lubimy się zdrzemnąć lepiej pomyśleć o założeniu okularów. W razie czego w każdej chwili możemy je zdjąć. W soczewkach już nie jest tak różowo. W samolocie niełatwo je zdejmiemy i zapakujemy do pudełka.

Można założyć soczewki jednodniowe i jeśli w samolocie będą niewygodne – zdejmujemy i wyrzucamy.

Ogólnie samolot nie jest przeciwwskazaniem do zakładania soczewek. Większość ludzi nie narzeka podczas lotu w soczewkach, także nie musimy się obawiać.

2 komentarze

  1. Rokitka

    To prawda że w samolocie strasznie soczewki się „suszą” i jest mała wilgotność oka. Miałam tak rok temu jak leciałam do Australii samolotem, a spowodowały to przesiadki i ciepły klimat, a w samolocie klima. Także na dłuższe trasy nie polecam zakładania soczewek, albo jak już musicie to kupcie sobie krople do oczu zwilżające i jak poczujecie suchość to zaaplikujcie go sobie.

    Odpowiedz

So, what do you think ?

  • Powiadom mnie o odpowiedzi na mój komentarz!