E-szkła.pl

Testuję :: Obserwuję :: Komentuję – czyli subiektywizm w moim wydaniu

Soczewki a makijaż

1

Czy można nosić makijaż łącznie z soczewkami kontaktowymi?

Nad tym pytaniem zastanawia się wiele kobiet. Odpowiedź jest TAK. Nie ma żadnych przeciwwskazań do malowania oczu gdy mamy założone soczewki. Trzeba jednak przestrzegać paru ważnych zasad:

 1. Soczewki kontaktowe zakładamy przed zrobieniem makijażu, natomiast zdejmujemy je przed zmyciem makijażu. Po zdjęciu soczewek, trzeba je wyczyścić i opłukać przed włożeniem do pudełka, gdyż często zabrudzone są resztkami tuszu do rzęs.
 2. Osoby alergiczne powinny stosować kosmetyki przeznaczone dla alergików, jak również kosmetyki, które nie kruszą się i nie wpadają do oka. Może wywoływać to podrażnienia czy dyskomfort i uszkodzenie soczewki.
 3. Można stosować wszystkie kosmetyki, lecz zaleca się jednak by było to produkty niekruszące się i niezbyt sypkie. Nie zaleca się wydłużającego tuszu do rzęs, gdyż zawiera specjalne substancje łatwo przedostające się do oka. Lepiej skorzystać z zabiegu przedłużania rzęs, jeśli chcemy koniecznie mieć długie rzęsy.
 4. Także nie warto stosować sypkich cieni do powiek czy kredek.
 5. Nie powinno malować się czarną kredką po wewnętrznej linii oka!

One Comment

 1. Kasia

  Ja używałam wydłużającego tuszu do rzęs i nie kruszył mi się. Chodzi o to, żeby to był jakiś lepszy tusz i nie może być przeterminowany, gdyż takie lubią się łamać na rzęsach.

  Odpowiedz

So, what do you think ?

 • Powiadom mnie o odpowiedzi na mój komentarz!