E-szkła.pl

Testuję :: Obserwuję :: Komentuję – czyli subiektywizm w moim wydaniu

Soczewki kontaktowe – informacje, ceny rodzaje, tryb noszenia

0

Soczewki kontaktowe są coraz bardziej popularne i chętnie noszone w zamian za okulary. Jednak nie wszyscy wiedzą o ich zaletach oraz wadach. Użytkowanie soczewek powinno być rozważne i z zachowaniem maksymalnej higieny. Nie wolno także przekraczać czasu użytkowania soczewek niż czas przewidziany przez producenta.
Przy używaniu soczewek trzeba pamiętać o kontrolnych wizytach o okulisty. Soczewki mogą powodować zmiany kształtu naszej rogówki, przez co potrzebna będzie zmiana rodzaju soczewek na soczewki o innym promieniu krzywizny.
Nie każde soczewki są dla naszego oka. Wiele soczewek jest „uniwersalnych”. Znaczy to jedynie tyle, że statystycznie większa część osób ma taką budowę oka. Nie musisz to być właśnie Ty. Założenie soczewek o złym rozmiarze skutkować będzie podrażnieniem oka, niekomfortowym noszeniem oraz może spowodować zapalenie spojówek. Przed pierwszym założeniem warto jednak zasięgnąć porady okulisty.
O tych i podobnych problemach jest właśnie ta strona. Chcemy stworzyć bazę wiedzy o soczewkach i ich użytkowaniu przez faktycznie osoby i ich wrażeniach. Te informacje z pewnością przydadzą się osobom, które mają dylemat przy zakupie soczewek oraz chcą zachować zdrowe oczy jak najdłużej.

Comments are closed.