E-szkła.pl

Testuję :: Obserwuję :: Komentuję – czyli subiektywizm w moim wydaniu

Soczewki kontaktowe cena

Osoby które noszą okulary i chciałyby „przesiąść” się na soczewki zastanawiają się nad ich opłacalnością. Niestety głównym wyznacznikiem zakupu soczewek jest ich cena. Wiele osób nie może pozwolić sobie na taki wydatek, albo przynajmniej tak właśnie myśli. W rzeczywistości może być jednak inaczej jeśli sprytnie wybierze się miejsce zakupu.

Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Wydawało by się że cena soczewek jest bardzo podobna do siebie w różnych punktach sprzedaży. Życie jednak pokazuje, że miejsce zakupu soczewek ma bardzo duży wpływ na ich cenę. Większość osób wie, że na allegro niektóre rzeczy kupi się taniej. W przypadku soczewek jest podobnie i nie o samą platformę allegro chodzi, ale o większość sklepów internetowych.

Kiedy chciałam kupić pierwsze soczewki poszłam do optyka i podałam jakie soczewki potrzebuję. Pani uprzejmie podała mi cenę za 2 sztuki soczewek. Było to 40 zł, natomiast sprawdzając w internecie te same soczewki mogłam mieć za 50 zł i to całe opakowanie czyli 6 sztuk. Grzecznie podziękowałam i soczewek nie zakupiłam.

Z własnych obserwacji oraz opowiadań różnych znajomych wynika, że sklepy optyczne często sprzedają soczewki kontaktowe z bardzo dużą marżą. Szczególnie jeśli kupujemy soczewki kontaktowe na sztuki, co czyni bardzo wiele osób. Myśląc że zapłaci jednorazowo mniej, w rzeczywistości sporo przepłaca, niż kupując całe opakowanie.

Lepiej już jest w sklepach internetowych. Tam ceny soczewek nie są aż tak wygórowane. Można dodatkowo okazyjnie kupić płyn do czyszczenia soczewek. Niestety nie wszystkie sklepy internetowe są tak korzystnie. Z własnej obserwacji podczas szukania w miarę taniego sklepu z soczewkami okazuje się, że te sklepy internetowe, które najwięcej pieniędzy przeznaczają na reklamę, nie mają tak dobrej oferty, jak sklepy które nie są na pierwszych stronach wyszukiwań w Google. Dlatego warto czasem poszukać czegoś głębiej i nie kupować w pierwszym wyszukanym sklepie. Różnice mogą być naprawdę spore.

Jak kupować soczewki w sklepach internetowych?

Nie wszystkie sklepy są tanie. Szczególnie te, które się mocno reklamują. Dodatkowo jednak należy zwrócić uwagę na cenę wysyłki. Często bywa tak, że wchodząc na stronę sklepu widzimy niskie ceny produktów, jednak jak się później okazuje, cena wysyłki jest dwa razy wyższa niż nakazuje rozsądek.

Istnieją również sklepy internetowe, w których soczewki możemy kupić bardzo tanio, lecz będziemy bardzo długo czekać na otrzymanie towaru. Dzieje się tak, gdyż sklepy te nie mają swoich magazynów i dopiero później zamawiają soczewki. Dlatego jeśli pilnie potrzebujemy soczewek –  lepiej się wcześniej zapytać czy są na magazynie.

Czy soczewki zamówione z Internetu są złe?

Z opinii przeczytanych zarówno w Internecie jak i usłyszanych od różnych osób widać, że ludzie obawiają się kupować soczewki w sklepach internetowych. Obawy nie są uzasadnione. Ludzie po prostu nie ufają jeszcze sklepom internetowym i to nie tylko w branży soczewek kontaktowych. Sklepy internetowe nie mogą sobie pozwolić na wysyłkę uszkodzonych soczewek lub przeterminowanych, bo by stracili klientów.

Jest wiele sklepów internetowych, które szybko wysyłają towar i mają w okazyjnej cenie. Nie chciałabym tutaj rekomendować konkretnych firm, gdyż nie jest to strona poświęcona reklamie. Warto jednak samemu poszukać, bo nie warto przepłacać u optyka za ten sam towar.

5 komentarzy

 1. Mirka

  Miałam podobnie kiedy kupowałam pierwsze soczewki. Dostałam parę soczewek od okulistki (za skromną opłatą do wizyty). Po kontroli jak już było wiadomo, że mogę bez przeszkód nosić soczewki chciałam zakupić całe opakowanie. Poszłam więc do optyka u mnie w mieście i jak powiedziałam pani które soczewki potrzebuje to po usłyszeniu ceny grzecznie podziękowałam. Nawet wtedy nie miałam tyle pieniędzy przy sobie. Za opakowanie 6 soczewek miałam zapłacić 95 zł. Mam zwykłą wadę, bez astygmatyzmu, gdzie faktycznie soczewki są droższe dla takich osób. Później zapytałam koleżanki w pracy gdzie kupują soczewki i okazało się, że zamawiają w sklepie internetowym lub na allegro. Do tej pory zamawiam soczewki z neta i jestem bardzo zadowolona 🙂

  Odpowiedz
 2. tuptup

  Fajnie że trafiłem na ten wpis. Niedawno okazało się że mam wadę wzroku i muszę nosić szkła korekcyjne. Nie chcę nosić okularów bo gram w siatkówkę, dlatego zacząłem szukać czegoś o soczewkach. Nie wiedziałem, że są takie różnice cenowe, teraz na pewno będę większą uwagę zwracać na ceny soczewek, żeby nie przepłacić. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Ulka

  Nie wszystkie sklepy internetowe są solidne. Kiedy znajdzie się jakiś sklep w miarę tani, to okazuje się że wysyłka trwa nawet 2 tygodnie. Na dodatek brak obsługi klienta – brak odpowiedzi na mejle. Sama spotkałam się z takim czymś jak zamówiłam soczewki w dobrej cenie i czekałam na nie 1,5 tygodnia. Niestety w biznesie coś za coś. Nigdy nie ma idealnie.

  Odpowiedz
 4. Joanna

  Nie wiem czy mogę, więc nazwy sklepu internetowego nie podam, ale muszę przyznać, że są i bardzo tani, i bardzo szybcy (korzystają z usług Siódemki).
  Przykładowe ceny na dzień dzisiejszy:

  soczewki ACUVUE OASYS 6 szt. – 55,40 zł
  soczewki AIR OPTIX AQUA 6 szt. – 65,80 zł
  płyn do soczewek OPTI-FREE REPLENISH 300ml – 22,00 zł

  (Ten sklep łatwo namierzyć przez ceneo)

  Dzisiaj miałam kupić soczewki w salonie po tym jak wczoraj pomyszkowałam po ich sklepach internetowych. Znalazłam dwie niezłe oferty – soczewki Oasys po 64 i 69 zł w sklepach internetowych tych salonów. Pomyślałam sobie, że skoro mam już tamtędy przechodziła to zaoszczędze na przesyłce.
  Na miejscu okazało się, że powyzsze ceny obowiązują wyłącznie w sklepie internetowym. Przyjęłam to ze spokojem, gotowa zapłacić nieco więcej, do momentu, gdy usłyszałam, że kosztują po 99 zł za 6 szt. o.O Dawno się tak nie uśmiałam^^
  Skąd im ta kosmiczna marża wyskoczyła skoro soczewki pochodzą z tych samych magazynów, a sklep internetowy nie jest instytucją charytatywną?!

  Teraz przepraszam się z moim ulubionym sklepem internetowym. Dostawa na wtorek.

  Odpowiedz

So, what do you think ?

 • Powiadom mnie o odpowiedzi na mój komentarz!