Osoby które noszą okulary i chciałyby „przesiąść” się na soczewki zastanawiają się nad ich opłacalnością. Niestety głównym wyznacznikiem zakupu soczewek jest ich cena. Wiele osób nie może pozwolić sobie na taki wydatek, albo przynajmniej tak właśnie myśli. W rzeczywistości może być jednak inaczej jeśli sprytnie wybierze się miejsce zakupu.

Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Wydawało by się że cena soczewek jest bardzo podobna do siebie w różnych punktach sprzedaży. Życie jednak pokazuje, że miejsce zakupu soczewek ma bardzo duży wpływ na ich cenę. Większość osób wie, że na allegro niektóre rzeczy kupi się taniej. W przypadku soczewek jest podobnie i nie o samą platformę allegro chodzi, ale o większość sklepów internetowych.

Kiedy chciałam kupić pierwsze soczewki poszłam do optyka i podałam jakie soczewki potrzebuję. Pani uprzejmie podała mi cenę za 2 sztuki soczewek. Było to 40 zł, natomiast sprawdzając w internecie te same soczewki mogłam mieć za 50 zł i to całe opakowanie czyli 6 sztuk. Grzecznie podziękowałam i soczewek nie zakupiłam.

Z własnych obserwacji oraz opowiadań różnych znajomych wynika, że sklepy optyczne często sprzedają soczewki kontaktowe z bardzo dużą marżą. Szczególnie jeśli kupujemy soczewki kontaktowe na sztuki, co czyni bardzo wiele osób. Myśląc że zapłaci jednorazowo mniej, w rzeczywistości sporo przepłaca, niż kupując całe opakowanie.

Lepiej już jest w sklepach internetowych. Tam ceny soczewek nie są aż tak wygórowane. Można dodatkowo okazyjnie kupić płyn do czyszczenia soczewek. Niestety nie wszystkie sklepy internetowe są tak korzystnie. Z własnej obserwacji podczas szukania w miarę taniego sklepu z soczewkami okazuje się, że te sklepy internetowe, które najwięcej pieniędzy przeznaczają na reklamę, nie mają tak dobrej oferty, jak sklepy które nie są na pierwszych stronach wyszukiwań w Google. Dlatego warto czasem poszukać czegoś głębiej i nie kupować w pierwszym wyszukanym sklepie. Różnice mogą być naprawdę spore.

Jak kupować soczewki w sklepach internetowych?

Nie wszystkie sklepy są tanie. Szczególnie te, które się mocno reklamują. Dodatkowo jednak należy zwrócić uwagę na cenę wysyłki. Często bywa tak, że wchodząc na stronę sklepu widzimy niskie ceny produktów, jednak jak się później okazuje, cena wysyłki jest dwa razy wyższa niż nakazuje rozsądek.

Istnieją również sklepy internetowe, w których soczewki możemy kupić bardzo tanio, lecz będziemy bardzo długo czekać na otrzymanie towaru. Dzieje się tak, gdyż sklepy te nie mają swoich magazynów i dopiero później zamawiają soczewki. Dlatego jeśli pilnie potrzebujemy soczewek –  lepiej się wcześniej zapytać czy są na magazynie.

Czy soczewki zamówione z Internetu są złe?

Z opinii przeczytanych zarówno w Internecie jak i usłyszanych od różnych osób widać, że ludzie obawiają się kupować soczewki w sklepach internetowych. Obawy nie są uzasadnione. Ludzie po prostu nie ufają jeszcze sklepom internetowym i to nie tylko w branży soczewek kontaktowych. Sklepy internetowe nie mogą sobie pozwolić na wysyłkę uszkodzonych soczewek lub przeterminowanych, bo by stracili klientów.

Jest wiele sklepów internetowych, które szybko wysyłają towar i mają w okazyjnej cenie. Nie chciałabym tutaj rekomendować konkretnych firm, gdyż nie jest to strona poświęcona reklamie. Warto jednak samemu poszukać, bo nie warto przepłacać u optyka za ten sam towar.