E-szkła.pl

Testuję :: Obserwuję :: Komentuję – czyli subiektywizm w moim wydaniu

Wady wzroku

Wady wzroku są coraz bardziej popularne w naszym społeczeństwie. Mimo dużego postępu w medycynie, wady dotyczą coraz większej ilości ludzi. Wynika to ze współczesnego trybu życia, które skoncentrowane jest na patrzeniu w małych odległościach jak komputer czy książka. Również nieprawidłowe oświetlenie ma wpływ na nasz wzrok.

Oko nie męczy się w naturalnej pozycji. Naturalna pozycja dla oka to swobodne patrzenie w dal. Siedząc przy komputerze oko musi napinać mięśnie oka, by zmodyfikować ogniskową. Dłuższe napięcie mięśni powoduje, że czujemy się zmęczeni i bolą nas gałki oczne. W taki sposób łatwo dorobić się jakiejś wady. Niestety takie wady nabyte podczas życia nie cofają się same, wręcz przeciwnie – stale się mogą pogłębiać. Nie jest to optymistyczna wizja dla wielu osób, dlatego trzeba regularnie kontrolować wzrok u okulisty, nosić odpowiednio dobrane szkła.

Osoby, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach, siedzą długo przy komputerze mogą mieć problemy z suchością oczu. Suchość oczu uniemożliwia często noszenie soczewek kontaktowych, gdyż soczewki jeszcze bardziej powodują wysuszenie. Należy wtedy stosować odpowiednie krople. Skutecznymi kroplami, które można kupić nawet bez recepty są krople Vision dla suchego oka. Warto je stosować od czasu do czasu, nawet wtedy gdy się siedzi przy komputerze w soczewkach kontaktowych.