E-szkła.pl

Testuję :: Obserwuję :: Komentuję – czyli subiektywizm w moim wydaniu

Wizyta u okulisty w soczewkach

3

W czym iść do okulisty: w okularach czy soczewkach? To pytanie zadałam sobie ostatnio wybierając się na wizytę kontrolną. Niby błahy problem, ale w końcu postanowiłam iść w tym, w czym widzę najlepiej czyli soczewkach, zabierając ze sobą pojemniczek na soczewki oraz własny płyn.

W okularach zawsze wygodniej, gdyż je łatwo i szybko zdjąć. Z soczewkami wiadomo jak jest.

Pani okulistka zbadała mi najpierw wzrok z założonymi soczewkami, a potem zdjęłam soczewki i już bez nich mogła dalej sprawdzać moje oczy. Nawet dała mi lusterko gdy zdejmowałam soczewki.

Była to wizyta w prywatnym gabinecie. Możliwe że gdybym poszła do przychodni, pan/pani okulista pospieszał by mnie ze zdjęciem soczewek.

Ale jeśli ktoś będzie miał dylemat w czym iść do okulisty, odpowiedź jest prosta: w tym w czym wygodniej i w czym lepiej widzi.

Trzeba jednak pamiętać, że zakładając soczewki do okulisty, zabrać ze sobą pudełko i płyn.

3 komentarze

 1. Ala

  Kiedyś poszłam w soczewkach do okulisty do przychodni. Mało że czekałam 4 godziny na swoją kolejkę bo ciągle ktoś przychodził i miał „pierwszeństwo” to jak weszłam do gabinetu i powiedziałam, że mam soczewki to od razu lekarz wyjechał na mnie że mam szybko zdejmować bo czas marnuje i że jak przychodzę do niego to mam miec albo okulary albo bez soczewek, bo nie ma czasu na zabawę z soczewkami. Nasza piękna polska służba zdrowia.

  Odpowiedz
 2. Weronika

  Poszlam do NFZ z soczewkami, bo w ogóle nie pomyslałam o jakichkolwiek problemach. Oczywiście musiałam zdjąć a że nie miałam płynu(a jedna i tak była zainfekowana bo miałam zapalenie spojówek) jedną wyrzuciłam w drugiej łaskawie mnie przyjęła(wracałam do domu pół-ślepa:P). Dla mnie szczytem jest, że w gabinecie nie ma pojemniczka i płynu.

  Odpowiedz

So, what do you think ?

 • Powiadom mnie o odpowiedzi na mój komentarz!